Spirala zadłużenia i techniki wyjścia

Firmy pożyczkowe, które oszukują klientów to żadna nowość. Społeczeństwo zmaga się z lichwiarskimi praktykami praktycznie od początku wejścia pieniądza do ogólnego obiegu. Podpisanie umowy kredytowej to szansa i zagrożenie. Największe zagrożenie dotyczy wejścia w spiralę zadłużenia. Ze spirali zadłużenia bardzo trudno wyjść ze względu na generowanie ogromnych karnych odsetek, co grozi przejęciem praktycznie całego majątku trwałego kredytobiorcy. Nawet pełne przejęcie majątku często nie wystarczy, aby wyplątać się ze spirali zadłużenia. Jeżeli odczuwasz podobne kłopoty warto zainteresować się zaawansowanymi technikami oddłużania na czele z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Jak wygląda profesjonalne oddłużenie?

Złożenie wniosku o upadłość konsumencką nie kosztuje wiele, natomiast ratuje wielu oszukanych przez firmy pożyczkowe dłużników. Upadłość konsumencka to unikalna szansa wyjścia na zero. Warto się zastanowić, czy wyjście na zero jest lepsze od minusa odsetkowego do końca życia? Warto wiedzieć, że nastąpiło wiele pozytywnych zmian dotyczących starania o upadłość konsumencką. Wiele sądów przychyla się bardziej do potrzeb dłużników, a nie wierzycieli. Upadłość konsumencka prowadzi najczęściej do negocjacji z wierzycielami, do wyprzedaży całego majątku konsumenta, do ustalenia długoterminowego planu spłaty zadłużenia. Po trzech latach, wcześniej od pięciu dłużnik najczęściej zgłasza prośbę o umorzenie zobowiązań długoterminowych. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej kończy praktycznie wszystkie relacje z dotychczasowymi kredytodawcami, z komornikami, z ponagleniami i niemiłymi sytuacjami. Oczywiście nie każda osoba ma szansę na upadłość konsumencką. Chodzi tu o uczciwych konsumentów, jednak wprowadzonych w błąd, którzy odczuli w swoim życiu sytuacje nietypowe. Dokumentacja historii kredytowej jest bardzo ważna przy ogłaszaniu upadłości konsumenckiej. Nie zostawiaj wątpliwości, co do własnej sytuacji, nie ukrywaj żadnego majątku, podejdź do sprawy kształtowania masy upadłościowej z odpowiednim dystansem i czekaj na wyzerowanie zadłużenia. Plan spłaty zadłużenia ogłaszany przez sąd nie celuje w interesy osoby fizycznej. Jeżeli zaczniesz regulować ustalony plan spłaty możesz liczyć w niedalekiej przyszłości na umorzenie zadłużenia. Ważna zaleta upadłości konsumenckiej to wykreślnie z rejestru dłużników. Przez to wraca twoja społeczna wiarygodność. Bez problemu podpisujesz umowy o standardowe usługi, wchodzisz w poważniejsze interesy. Procedura upadłości jest faktycznie skomplikowana pod względem formalno – prawnym, dlatego pomoc od doświadczonego, niezależnego specjalisty oddłużeniowego jest po prostu konieczna.

Upadłość konsumencka dla świadomych dłużników

Upadłość konsumencka ma dużo zalet i podobnie wiele wad, dlatego trzeba rozpatrywać każde głoszenie indywidualnie. W razie problemów formalnych i po odrzuceniu wniosku o upadłość kolejna szansa umorzenia zadłużenia pojawia się dopiero po dziesięciu latach. Nie warto ryzykować zatem żadnych błędów formalnych. Upadłość konsumencka dotyczy najczęściej standardowych długów, a nie alimentów. Czas upadłości konsumenckiej obejmuje kilka lat, dlatego trzeba przygotować się na pewne niedogodności. Najważniejsza zaleta ogłoszenia upadłości to oczywiście zerwanie kajdan karnych odsetek. Spokój psychiczny pozwala też szybciej odbudować majątek, odpocząć, zabezpieczyć kolejne interesy. Po upadłości konsumenckiej zapomnij jednak o uzyskaniu nowych pożyczek. Czy według ciebie upadłość konsumencka to optymalne narzędzie i czy zamierzasz z niego skorzystać w krytycznej sytuacji?

Wróć do listy artykułów